De Byazi: “50 faiz razı qaldım”
“Oyundan 50 faiz razı qaldım. İlk hissədə topa yiyələnə bilmədik, daha çox müdafiə olunmağa çalışırdıq. Amma fasilədən sonra oyunumuzu xeyli yaxşılaşdırdıq”.
Futbolxeber.az-ın AFFA-nın rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, bu sözləri milli komandamızın baş məşqçisi Canni de Byazi DÇ-2022-nin seçmə mərhələsi çərçivəsində Portuqaliyaya qarşı keçirilən oyun haqda danışarkən deyib.
İtaliyalı mütəxəssis 0:1 hesablı yenilgini belə izah edib: “Düşünürəm ki, ikinci hissədə məzmunlu futbol oynamağa çalışdıq. Texniki cəhətdən bizdən çox güclü olan komanda ilə oynayırdıq. Əsas məqsədimiz intizamlı futbol oynamaq və rəqibdən qorxmadığımızı göstərmək idi. Məncə, hər iki vəzifənin öhdəsindən gəldik”.
De Byazi seçmə mərhələ çərçivəsində Serbiyaya qarşı keçiriləcək matçda yaxşı nəticə qazanmağa çalışacaqlarını vurğulayıb: “Seçmə mərhələdəki konkret hədəfimiz haqqında indidən danışmaq çətindir. Oyundan oyuna inkişaf etməliyik. Həyatda hər şeyə inanmaq lazımdır. Növbəti oyunda evdə Serbiya ilə qarşılaşacağıq. Həmin oyunda və qrupda keçirəcəymiz digər qarşılaşmalarda daha yaxşı nəticə əldə etməyə çalışacağıq”.