Rıza Çalımbay: “İki qardaş oyuna çıxacaq, amma qələbə qazanmaq istəyirik”
"Qarabağ”a qarşı sabahkı matç bizim üçün finala bərabərdir. Yola davam etmək istəyiriksə, mütləq qələbə qazanmalıyıq”.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu sözləri "Sivasspor"un baş məşqçisi Rıza Çalımbay Avropa Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turunda sabah "Qarabağ"la keçiriləcək oyun üçün təşkil edilən mətbuat konfransında deyib.
Çalımbay koronavirus pandemiyasının komandasında böyük ziyan vurduğunu, heyətdə cəmi 14-15 sağlam futbolçu qaldığını qeyd edib: “Buna baxmayaraq, oyunçular hər şeylərini ortaya qoyacaq. Görüşün İstanbulda olması yaxşıdır. Amma Azərbaycan da bizim məmləkətimizdir. Ötən turda “Qarabağ”la matçda bunu hamı gördü. İstəyirik ki, növbəti mərhələyə vəsiqə qazanaq. Bütün futbolçulara inanıram”.
Çalımbay Azərbaycanın cəbhə bölgəsindəki qələbə barədə bunları söyləyib: “Onlar nə qədər xoşbəxtsə, biz də o qədər xoşbəxtik. Matç dostluq oyunu kimi gerçəkləşəcək. İki qardaş oyuna çıxacaq. Amma qələbə qazanmaq istəyirik. Azərbaycan çətin dönəm yaşadı. Qələbə münasibəti ilə onları təbrik edirəm”.