"Qurban Qurbanov "Qarabağ"ın oyun stilini millidə tətbiq etmək istəyir"
“Qarabağ”ın yarımmüdafiəçisi Filip Ozobiç Xorvatiya mətbuatına müsahibə verib. O, AÇ-2020-nin seçmə mərhələsində Azərbaycan və  Xorvatiyanın ilə eyni qrupa düşməsi barədə danışıb.
- Azərbaycan bu qrupda nəyə ümid edir?
- Əgər real danışsaq, Xorvatiya çox güclüdü və bunu nəticələr də göstərir. Bununla yanaşı xorvatlar üçün asan olmayacaq. Bu oyun çox çətin olacaq.
- Azərbaycan millisi necə futbol oynayır?
- Qurban Qurbanovun başçılığı altında Azərbaycan millisi yerində dayanıb, müdafiə olunmayacaq. Qol vurmaq onların xoşuna gəlir. Bunu tez-tez etməyi daha çox xoşlayırlar.
- Baş məşqçi haqda nə deyə bilərsiz?
- O, “Qarabağ”la əla nəticələr qazanıb. Bir müddət əvvəl də millinin baş məşqçi postuna keçib. Qurban Qurbanov “Qarabağ”ın oyun stilini millidə tətbiq etmək istəyir. Ancaq bunun üçün zaman lazımdı.
- Xorvatiyaya qarşı da bu stildə oynayacaqlar?
- Düşünürəm ki, elə olacaq. Biz açıq futbol oynayan komandalara qarşı oyamaq xoşumuza gəlir. Maraqlı oyun olacaq. (dnevnik)