Uqo Almeyda: "Saat fərqi "Sportinq" futbolçularına təsir edə bilər"
“Belə uzaq məsafələrə rahat təyyarə ilə getmək lazımdır. “Sportinq” Bakıya kreslo və çarpayısı olan təyyarə ilə yollanıb. Belə olan halda uzun yol onlara təsir etməməlidir”.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu sözləri Portuqaliya millisinin sabiq üzvü Huqo Almeyda ölkəsinin mətbuatına açıqlamasında deyib. O, Avropa Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turunda bu gün Bakıda “Qarabağ”la qarşılaşacaq “Sportinq”in hazırlığı ilə bağlı danışıb. Veteran hücumçu belə uzun səfərlərdə saat fərqinin komandaya təsir edə biləcəyini qeyd edib:
“Azərbaycana uçmaq İtaliya və ya Almaniyaya səfər etməklə eyni deyil. Ancaq mən əminəm ki, “Sportinq” “Qarabağ”la oyuna hazırdır Ölkələr arasındakı saat fərqi “Sportinq” futbolçularına təsir edə bilər. Hava şəraitini də nəzərə almaq lazımdır. Oyunçular səfər etdikləri ölkədə havanın nə qədər soyuq olmasını bilməlidir".
Bu gün Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək "Qarabağ" - "Sportinq" oyunu saat 21:55-də başlayacaq.