Xəbər verdiyimiz kimi, DÇ-2014-ün seçmə mərhələsi çərçivəsində martın 22-də, Lüksemburq şəhərində keçiriləcək Lüksemburq - Azərbaycan oyununu idarə edəcək hakimlər müəyyənləşib. Matçın baş hakimi Padraigh Suttondu.
Futbolxeber.az xəbər verir ki, irlandiyalı hakimin 35 yaşı var. Suttonu elə də təcrübəli hakim saymaq olmaz. Çünki irlandiyalı referi karyerası ərzində elə də çox beynəlxalq oyun idarə etməyib.
Əsasən daxili çempionatda iş başında olan Sutton 2 dəfə Avroliqa, 1 dəfə 21 yaşlıların seçmə mərhələ oyununda, 1 dəfə də millilərin yoxlama oyunlarında fit çalıb. Maraqlıdır ki, Suttonun fit çaldığı sonuncu beynəlxalq oyun seçmə mərhələdə millimizlə eyni qrupda yer alan İsrail yığmasının iştirakı ilə baş tutub. Yoxlama oyununda İsrail millisi Finlandiyaya 2:1 qalib gəlib ki, bu matç 2013-cü il fevralın 6-da baş tutub.
İrlandiyalı referinin yolu nə millimiz, nə də klublarımızla kəsişib.