"Qurban Qurbanovun hörməti hər zaman olacaq"
Milli komandamızın sabiq hücumçusu Vüqar Əsgərov Futbolxeber.az saytına açıqlama verib. O, milli komandamızın çıxışını dəyərləndirib:
“Mən millimizin iki turdan sonra altı xalı olacağını gözləyirdim. Amma nə etmək olar? Bu futboldu və hər şey mümkündü. İndi bütün komadnalar futbol oynamağı, düzgün müdafiə olunmağı bacarır. Millətlər Liqası hələ başa çatmayıb, düzdü cəmi iki xalımızın olması da yaxşı deyil. Ancaq hər şeyin daha yaxşı olacağına inanmaq lazımdı.
Kosova və Malta da Azərbaycana qalib gəlmək istəyirdilər. Hər bir komanda meydana üç xal üçün çıxır. Kosova zəif komanda deyil, hər şey hələ qarşıdadı”.
Əsgərov Qurban Qurbanovun millidəki işi barədə də danışıb. O, Qurbanovun milliyə əsl layiqli məşqçi olduğunu söyləyib: “Qurban Qurbanov ən ağıllı və güclü məşqçidi. Düzdü, klubda və millidə işləmək çətindi. Onu da anlayışla qarşılamaq olar. Qurban Qurbanovun hörməti hər zaman olacaq. O, yenə də Avropa Liqasında qruplara qalıb”.
“Farer adalarını hər iki oyunda udmalıyıq. O zamna işimiz asanlaşa bilər. Kosovanı da səfərdə məğlub etmək mümkündü. Milli komandamıza uğurlar arzu edirəm, qarşıdakı bütün oyunlar final ab-havasında olacaq” – deyə, Vüqar Əsgərov fikirlərini yekunlaşdırıb.