"Avropa Liqasında rəqiblər var ki, biz özümüz onlar üçün autsayder sayılırıq" - MÜSAHİBƏ
“Keşlə” Avropa Liqasının birinci təsnifat mərhələsində “Balzan” klubu ilə qarşılaşacaq. Artıq bakılılar məşqlərə başlayıb. Komandanın aparıcı oyunçularından olan Tərlan Quliyev Futbolxeber.az saytına müsahibə verib:
- Artıq məşqləriniz başlayıb. Komandanın məşqləri necə keçir, vəziyyət nə yerdədi?
- Bir həftədi ki, məşqlərimiz başlayıb. Fiziki planda məşqlərimiz oldu. Komandada ab-hava yaxşıdı. Sabah da Ankaraya uçacağıq. Təlim-məşq toplanışı orada davam edəcək.
- Mətbuatda yazılan xəbərlərə görə maaşlarınız verilmir. Bu həqiqətdi? Kollektivdəki atmosferə necə, təsir etmir?
- Maaşlarımız verilmir? Bu məsələsini birinci dəfədi ki, sizdən eşidirəm. Belə bir şey yoxdu. Gələn aydan almalıyıq maaşlarımızı.
- Komanda hələ ki, Amil Yunanov transferi ilə az da olsa diqqət çəkə bilib. Necə düşünürsən, Yunanov hücum xəttini gücləndirə biləcək oyunçudu?
- Əlbəttə ki, hücum xəttini gücləndirməyə ehtiyac var. Çünki Avropa Liqasında bizi olduqca çətin oyunlar gözləyir.
- Püşkatma “Keşlə”ni “Balzan”la üz-üzə qoydu. Demək olar ki, püşkatmada bəxtiniz gətirdi, yoxsa güclü rəqiblə düşdüyünüzü düşünürsən?
- Bəxtimizin gətirdiyini deməzdim. Çünki potensial rəqiblər arasında Moldova komandası da var idi. Hər şey ola bilər, hazırlaşıb qələbələr qazanmaq lazımdı.
- Çoxları düşünür ki, favorit məhz “Keşlə”di. Malta klubunu necə keçə bilərsiz?
- Ötən mövsüm çempionatın sonlarında göstərdiyimiz oyunları bir az da təkmilləşdirsək, inanıram ki, “Balzan”ı keçə bilərik.
- Ötən mövsüm gözlənilməz şəkildə Lüksemburq təmsilçisi “Fola” səddinə ilişdiniz. Bu dəfə necə, belə bir şeyin olmaması üçün nə etmək lazımdı?
- Ötən mövsüm ağır “Mladost” səddini keçmişdik. Hər şey qaydasında idi. “Fola”nı da Bakıda məğlub etdik. Sadəcə səfərdə heçnədən qollar buraxdıq. Onları bu mövsüm təkrar etmək olmaz.
- "Balzan” klubu illər əvvəl “Neftçi” ilə qarşılaşmışdı. “Neftçi” “Balzan” səddini çətinliklə keçmişdi. Həmin oyunu xatırlayırsan?
- Düzünü desəm, yox, xatırlamıram. Hər bir rəqibə hörmətlə yanaşmaq lazımdı. Çünki biz Avropa Liqasında özümüz də rəqiblər var ki, onlar üçün autsayder sayılırıq.
- "Keşlə” ilə yanaşı “Qəbələ” “Proqress”, “Neftçi” isə “Uypeşt”lə oynayacaq. Necə düşünürsən, “Qarabağ” da daxil olmaqla hər bir təsmilçimiz birinci mərhələni keçə bilər?
- Əlbəttə, keçə bilər. Ancaq bu il transferlərinə görə ən çox fərqlənən “Neftçi”di. Bütün klublarımıza avrokuboklarda uğurlar arzu edirəm.