Millimizdə Nazarov problemi
DÇ-2018-in seçmə mərhələsi çərçivəsində Şimali İrlandiya yığmasını qəbul edəcək millimiz oyuna itki ilə çıxa bilər. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, komandamızın aparıcı üzvlərindən olan Dmitri Nazarov zədədən əziyyət çəkir.
Bu barədə apasport.az-a yığmanın baş məşqçisi Robert Prosineçki məlumat verib. O bildirib ki, Almaniyanın “Aue” klubunda çıxış edən Nazarov millinin Avstriya toplanışının son günlərində xəsarət alıb.
Bakıya qayıtdıqdan sonra 1 günlük istirahətə buraxılan yığmamız bu gündən məşqlərini bərpa edəcək. Nazarovun durumuna da gün ərzində aydınlıq gələcək. Belə ki, 27 yaşlı yarımmüdafiəçi MRT-dən (Maqnit Rezonans Tomoqrafiyası) keçəcək. Məhz bundan sonra onun zədəsinin nə dərəcədə ciddi olduğu bilinəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan – Şimali İrlandiya matçı iyunun 10-da, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçiriləcək.