AFFA Ramil Diniyevi səhv çıxardı: qərar ləğv olundu
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin növbəti iclası keçirilib.
Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, toplantıda Topaz  Premyer Liqasının XV tur oyunları ilə bağlı da cəzalar açıqlandıb. Sizi həmin qərarlarla tanış edirik:
“Qəbələ” - “Sumqayıt” matçında qonaq komandanın 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 800 manat cərimə olunub.
“Qarabağ” - “Neftçi” matçının 20-ci dəqiqəsində qonaq komandanın  azarkeşləri tərəfindən  pirotexniki vasitələrdən istifadə edildiyi üçün klub 800 manat cərimə olunub.
Oyunun 67-ci dəqiqəsində qonaq komandanın futbolçusu Rəhman Hacıyevə simuliyasiyaya görə göstərilmiş sarı vərəqə  hakim tərəfindən epizodu düzgün qiymətləndirilmədiyi səbəbindən ləğv olunub.
Oyun bitdikdən sonra müəyyən olunmuşdur ki, “Neftçi” klubunun azarkeşləri tərəfindən stadionun 9 (doqquz) oturacağı sındırılmış və yararsız vəziyyətə düşmüşdür. Dəymiş zərərə uyğun olaraq “Qarabağ” klubunun təqdim edəcəyi məbləğ “Neftçi” klubu tərəfindən ödənilsin.
Qeyd edək ki, “Qarabağ” – “Neftçi” matçının baş hakimi Ramil Diniyev olub.