Jayro Rodriges: “Qarabağ”ın güclü olduğunu qəbul etmək lazımdır” (MÜSAHİBƏ)
“Neftçi”nin müdafiəçisi Jayro Rodriges Topaz Premyer Liqasının III turunda “Qarabağ”a 0:3 hesabı ilə uduzduqlar oyundan sonra Futbolxeber.az saytına müsahibə verib.
- “Qarabağ”a 0:3 hesablı məğlubiyyəti necə şərh edə bilərsən?
- Oyun çox çətin idi. Belə olacağını əvvəldən də bilirdik. “Qarabağ”ın güclü olduğunu qəbul etmək lazımdır. Məğlubiyyət barədə nə deyə bilərəm? Çalışacağıq növbəti oyunlarda daha yaxşı çıxış edəcək.
- Avtoqol müəllifi olmaqla sən də “Qarabağ”ın qələbəsində pay sahibi oldun...
- İstəyərək avtoqol müəllifi olmadım. Top dayandığım mövqeyə gəldi və mənə dəyərək qapıdan keçdi. Buna görə azarkeşlərdən, komandamdan üzr istəyirəm. Söz verirəm ki, gələn oyunlarda daha yaxşı çıxış edəcəyik.
- Belə oyunla “Neftçi” cari mövsümdə nəyə ümid edir?
- Biz də istəmirik belə olsun. Məqsədimiz yaxşı oynayıb, sərfəli nəticə qazanmaqdır. Çempionat təzə başlayıb. Zamanla vəziyyətimizin yaxşı olacağına inanıram.
- “Neftçi”ni bu vəziyyətdən nə çıxara bilər?
- Komandamızın baş məşqçisi var. Bu suala o scavab verə bilər. Biz futbolçuyuq və nə tapşırılırsa, onu da edirik. İşimiz meydanda çalışmaqdı.
- Yeni transferlər hələ ki “Neftçi”yə fayda vermirlər. Onların oyunundan razısan?
- Hansısa oyunçunu fərqləndirmək istəməzdim. Fərqi yoxdur, kim komandaya yeni gəlib, kim 5 ildir burada çıxış edir. Udanda da, uduzanda bunu komanda şəklində edirik. Yeni gələnlər komandaya tam uyğunlaşmayıblar. Adaptasiya üçün zaman ehtiyac var.