Azərbaycan - Rusiya: heyətlər açıqlandı
Bir qədər sonra Avropa çempionatının seçmə mərhələsi çərçivəsində 21 yaşadək futbolçulardan ibarət milli komandamız Rusiya ilə qarşılaşacaq. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, artıq komandaların heyətləri məlumdu:
Azərbaycan: 1. Şahruddin Maqomedaliyev, 2. Rahil Məmmədov, 4. Adil Nağıyev, 5. Sadiq Quliyev, 7. Ilter Taşkın, 8. Elşən Abdullayev, 10. Elnur Cəfərov, 11. Kerem Benke, 16. Elvin Camalov, 19. Məqsəd Isayev, 20. Azər Salahlı (k)
Ehtiyat oyunçular: 22. Tərlan Əhmədli, 9. Fəhmin Muradbəyli, 14. Nicat Muxtarov, 15. Cəmil Hacıyev, 17. Abbas Hüseynov, 18. Fuad Bayramov, 21. Tellur Mütəllimov
Rusiya: 1. Anton Mitryuşkin (k), 2. Yvaçeslav Karavayev, 3. Nikita Çernov, 4. Camaldin Xodzanıyev, 6. Dmitri Barinov, 8. Aleksandr Qolovin, 9. Ramil Şeydayev, 10. Aleksey Mirançuk, 11. Aleksandr Taşayev, 17. Yevgeni Kirisov, 19. Sergey Makarov
Ehtiyat oyunçular: 22. Iqor Obuxov, 7. Aleksey Qasilin, 13.Vladislav Levin, 15. Aleksandr Kleşçenko, 18. Iqor Konovalov, 20. Andrey Panyukov, 21. Konstantin Savıçev