AZAL 2 gün sonra Türkiyəyə gedir
Yeni mövsümə hazırlığını davam etdirən AZAL gündə 1 dəfə olmaqla məşqləri davam etdirir. Futbolxeber.az-ın klubun rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, dünən baş məşqçi Tərlan Əhmədovun istəyi əsasında yarımsaatlıq yüngül məşqdən sonra ikitərəfli oyun keçirilib. Şərti olaraq “sarılar” və “qırmızılar”ın mübarizəsindən birincilər qalib ayrılıb - 2:1. “Sarılar”da Viktor İbekoyi və Xuan Fransisko, “qırmızılar”da isə Rəşad Abdullayev fərqlənib.
Qeyd edək ki, bu gün keçirilən səhər məşqi ilə AZAL-ın yeni mövsümə hazırlığının birinci mərhələsi başa çatıb. “Təyyarəçilər” iyul ayının 16-da səhər saatlarında Türkiyənin Bolu vilayətinə - hazırlığın ikinci mərhələsinə yola düşəcək. Qardaş ölkədə 13 gün qalacaq komanda 5 yoxlama görüşündə qüvvəsini sınayacaq. Sparrinq-rəqiblərlə bağlı işlər tamamlanmaq üzrədir.