“Kaş ki, finalda “Benfika”nı yox, başqa komandanı məğlub edərdik”
“Çelsi”nin aparıcı üzvü David Luiz Avroliqanın finalından sonra maraqlı fikirlər səsləndirib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, Luiz finalda başqa rəqib görmək istədiyini açıqlayıb: “Bu il çox çətin mövsüm keçirdik. Xüsusən də Çempionlar Liqasında mübarizəni daynadırdıqdan sonra. Axı biz ötən il bu turnirin qalibi olmuşduq. Hər birimizin üzərində təzyiq var idi ki, bu da istədiyimiz oyunu sərigləməyə imkan vermirdi. Həm də cari mövsüm artıq 3 müxtəlif turnirdə finalda uduzmuşduq. Ona görə də geriyə yolumuz yox idi. Bu qələbəni Rafael Benitesə həsr edirik, O bizimlə əla iş gördü. Ardıcıl 2 il 2 avrokubok turnirini qazanmağımız əla oldu. “Benfika”dan ayrılsam da, bugünkü gündə də bu kluba sevgim sonsuzdur Hər kəs “Benfika”nı qədər sevdiyimi bilir. Bu gün finalda onları məğlub etdik. Buna görə sevinirəm. Amma kaş ki finalda başqa komandanı məğlub edərdik”.