“Karvan”ın yarımmüdafiəçisi: "Niyə də çempion olmayaq?”
“İlk 4 tura qədər hər şey istədiyimiz kimi gedirdi. Lazım olan xalları toplamışdıq. Amma sonra ardıcıl iki oyunda məğlub olduq. Yaxşı ki, toparlanmağı bacardıq və dünən səfərdə “Araz-Saatlı” üzərində 5:1 hesablı qələbə qazandıq. Ümid edirəm ki, bu cür qələbələr davamlı olacaq”.
Futbolxeber.az saytına müsahibəsində bu sözləri “Karvan”ın yarımmüdafiəçisi Akif Tağıyev komandasının cari mövsümdə I Liqanın ilk 7 turundakı çıxışı barədə danışarkən deyib.
O, Yevlax təmsilçisinin hədəflərindən də söz açıb: “Əsas hədəfimiz maksimum üst pillələrdə qərarlaşmaqdır. Komandamızın heyəti yuxarı bu hədəf uğrunda mübarizə aparmağa imkan verir. Çempionatın sonunda ən azı “ilk 3-lük”də olmaq istəyirik. Əslində, hədəfində çempionluq olmayıb yekunda birinci olan o qədər komanda adı çəkmək olar ki. Bizim də gücümüz buna imkan verir. Niyə də çempion olmayaq?”
30 yaşlı futbolçu öz çıxışını belə dəyərləndirib: “Bacardığımın ən yaxşısını etməyə çalışıram. Öz çıxışımı normal dəyərləndirirəm. Amma bundan da yaxşı çıxış edə bilərəm. Çempionat davam etdikcə öz formamı tam yığacam. Komandam üçün həmişə ən yaxşısını edəcəm”.
Sonda A.Tağıyev yevlaxlı azarkeşlərin komandaya verdiyi dəstəyə də toxunub: “Azarkeşlər bizə çox dəstək olurlar. Onlara öz təşəkkürümü bildirirəm. Fanatlar həmişə bizdən baxımlı oyun və qələbə gözləyirlər. İnanıram ki, onların dəstəyi ilə "Karvan"ı daha yaxşı yerlərə daşıyacağıq”.