"Gün gələcək, doğma yurduna köçəcək”
"Biz yalnız belə bir çətin dönəmdə Azərbaycan xalqına, torpaqlarımızı azadlığı uğrunda vuruşan əsgərlərimizə dəstək olmaq istədik".
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu sözləri "Qarabağ"ın kapitanı Maksim Medvedev Avropa Liqasının  pley-off mərhələsində Polşa "Legiya"sına 3:0 hesabı ilə qalib gəldikdən oyundan sonra əsgər salamı vermələri barədə "Reuters"ə danışarkən deyib.
O, Ağdam təmsilçisinin tezliklə doğma meydanda məskunlaşacağına inandığını bildirib: "Gün gələcək, “Qarabağ” rəsmi olaraq doğma yurduna köçəcək. Oradakı oyunlara nə qədər insanın gəldiyinə və necə həvəsli olduqlarına inanmazsınız. İnsanlar hasarların üstünə çıxıb  və oyuna oradan baxırdılar. "Qarabağ"ın azarkeş bazası ümummilli xarakter daşıyır. Çempionlar Liqasında qrupa düşən ilk yerli klubdur. Komanda Azərbaycanın çoxdan azad etmək istədiyi bölgəni təmsil edir".