Azərbaycan Premyer Liqası: 4-cü tur rəqəmlərin gözü ilə
Bu həftə Azərbaycan Premyer Liqasında 4-cü tura start veriləcək. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, 3 gün ərzində baş tutacaq 5 oyundan 3-ü Bakıda, 2-si kənarda keçiriləcək. Turun mərkəzi oyunları da paytaxtdan kənarda baş tutacaq. “Qəbələ” və “Xəzər Lənkəran” çempionatın itkisiz irəliləyən liderlərini müvafiq olaraq “Qarabağ”la Neftçi”ni qəbul edəcək. Lənkərandakı “Böyük oyun”un iştirakçıları çempionatda 26-cı dəfə üz-üzə gələcək. Peşəkar Futbol Liqasının rəsmi internet saytı ənənəsinə sadiq qalaraq bu dəfə də üz-üzə gələn cütlərin çempionatlar tarixindəki oyunlarının balansını təqdim edir. Balansda sonradan adını dəyişən klubların varisi olan komandaların nəticələri də əksini tapıb.
4-cü tur
23 avqust (cümə)
16. AZAL (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)
+3=3-2, top fərqi 14-10
Son 2 mövsümün hərəsində 4 dəfə üz-üzə gələn komandalar 9-cu dəfə qarşılaşacaq. Minimal üstünlüyə malik bakılılar son 4 matçda rəqibinə uduzmayıb.