“İnter” - “Qarabağ”: matçın baş hakimi italyanlar üçün uğurlu, bizim üçün uğursuzdu ARAŞDIRMA
Avroliqanın qrup mərhələsinin ikinci turu çərçivəsində keçiriləcək “İnter” - “Qarabağ” matçını belaruslu Aleksey Kulbakov idarə edəcək. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, belaruslu hakim 35 yaşında olsa da, artıq 9 ildir ki FİFA referisi adını daşıyır.
Bu günə kimi Kulbakov avrokuboklarda klublarımızın oyununu idarə etməsə də, 1 dəfə millimizin matçında baş hakim olub. Onun idarə etdiyi yoxlama oyununda yığmamız 2011-ci ildə Makedoniyaya 0:1 hesabı ilə uduzub.
Kulbavokun yolu 2 dəfə italyanlarla kəsişib. Belə ki, AVRO-2012-nin seçmə mərhələsi çərçivəsində Kulbakovun idarə etdiyi oyunda, 2010-cu ildə İtaliya Farer adalarını 5:0 hesabı ilə darmadağın edib. Ötən mövsüm isə belaruslunun ədaləti qoruduğu görüşdə “Yuventus” Avroliqanın 1/16 final mərhələsində “Trabzonspor”u 2:0 hesabı ilə üstələyib.