Beynəlxalq İdman Araşdırmalar Mərkəzi (CİES) dünyanın müxtəlif futbol çempionatlarında göstərilmiş vərəqələrlə bağlı araşdırma aparıb.
Futbolxeber.az saytının “Report”a istinadən verdiyi məlumata görə, araşdırmalar 92 ölkənin...
AVRO-2020-nin A qrupunda Türkiyə və İsveçrə millilərinə qarşı oyunlarını Bakı Olimpiya Stadionunda keçirəcək Uels milli komandasının nümayəndələri Bakıda səfərdədir.
"Neftçi" azarkeşləri klubun bazasının açılması günü səbirsizliklə gözləyirlər.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, klubun mətbuat xidmətinin rəhbəri Rüstəm Allahverdiyev hazırkı durumdan danışıb.
O, hava...
"Bu, mənim üçün sevindirici xəbər oldu. Təltif olunduğumu ilk dəfə sizdən eşitdim. Möhtəşəm hisslər keçirirəm. Təbriklərə görə çox sağ olun".
Bunu Azərbaycanın futbol üzrə yeganə olimpiya çempionu və "Sabah" klubunun Müşahidə...
"Yenidən Azərbaycana qayıtdığım üçün xüsusi bir hiss keçirmirəm. Hələlik yavaş-yavaş formamı bərpa etməyə çalışıram. Görək, necə olur. Bəlkə də əvvəlki vəziyyətimə qayıtmaq üçün daha 3-4 oyun lazım olacaq".
Azərbaycan futbolunun ən istedadlı nümayəndələrindən biri, mərhum Anatoli Banişevskinin anadan olmasının 74-cü ildönümü münasibətilə AFFA və Futbol Veteranları İttifaqının təşkilatçılığı ilə xatirə turniri keçirilib.
Bakının “Səbail” klubunun futbolçusu Şəhriyar Rəhimov Azərbaycan çempionatlarında 250-ci oyununu keçirib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, yubiley Premyer Liqanın XVIII turunun “Sabah”la matçına (0:0) təsadüf...
Azərbaycan Premyer Liqasının XVIII turu “Qarabağ”ın futbolçusu Maksim Medvedev üçün yubileylə əlamətdar olub.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, təcrübəli müdafiəçi ölkə çempionatlarının yüksək liqasında 300-cü matçını...
Bakının “Neftçi” klubunun futbolçusu Baqali Dabo Premyer Liqada 40-cı qolunu vurub.
Futbolxeber.az-ın PFL-in saytına Fransalı hücumçu yubiley qoluna XVIII turun “Qəbələ” ilə səfər matçında (2:0) imza atıb. Ölkə çempionatında 2016/17...
Avro-2020-nin A qrupunda Türkiyə və İsveçrə millilərinə qarşı oyunlarını Bakı Olimpiya Stadionunda keçirəcək Uels milli komandasının nümayəndələri Bakıda səfərdədir.
23.02.2020
"Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov Azərbaycan Premyer Liqasında 18-ci turunda “Sumqayıt”la oyundan (1:0) sonra mətbuat konfransı keçirib. Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, o, əvvəlcə qələbəni şərh edib.
"Məğlubiyyətə görə üzülürük. Belə rəqiblə oyunda səhv etmək olmaz. Rəqib ikinci hissənin əvvəlində boşluqdan yararlandı. Buna baxmayaraq, öz dəst-xəttimiz var. Daha soyuqqanlı ola bilərdik. Futbolçularıma əzmkarlığı qarşılığında təşəkkür...
Azərbaycan Premyer Liqasında 18-ci tura yekun vurulub.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, son oyun günündə iki görüş keçirilib. "Sabah" öz meydanında "Səbail"lə qarşılaşıb. Oyun qolsuz bərabərliklə başa çatıb.