Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin püşkü atılıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, mərasim zamanı 48 komanda 12 qrupa bölünüb. "Qarabağ" tarixində ilk dəfə 2-ci səbətdə yer...
Sentyabrın 27-dən etibarən Ermənistan silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələrimizi atəşə tutması nəticəsində Naftalan şəhərində 2007-ci il təvəllüdlü, AFFA-nın təşkilatçılığı ilə keçirilən liqada UGİM (Naftalan) komandasının heyətində çıxış...
UEFA Millətlər Liqası çərçivəsində oktyabrın 10-da Podqoritsa şəhərində Monteneqro, oktyabrın 13-də isə Bakıda Kipr milli komandası ilə qarşılaşacaq Azərbaycan milli komandasının heyəti açıqlanıb.
Futbolxeber.az-ın AFFA-nın rəsmi...
"Qarabağ" klubu Feysbuk səhifəsində maraqlı paylaşım edib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, UEFA Avropa Liqasının pley-off mərhələsində Polşa "Legiya"sı ilə oyundan sonra çəkilmiş əcnəbi oyunçuların fotosunun altında bu...
AFFA-nın Hakimlər Komitəsinin sədri Fritz Stuchlik beynəlxalq oyuna təyinat alıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, UEFA Millətlər Liqasının C liqasının 3-cü qrup mərhələsi çərçivəsində oktyabrın 11-də Priştina şəhərində...
Avropa Liqasının pley-off mərhələsinin oyunlarından sonra UEFA-nın yeni reytinq cədvəli açıqlanıb.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, "Qarabağ"ın "Legiya" üzərində 3:0 hesablı qələbəsi Azərbaycanın aktivinə daha 0,375 xal...
Azərbaycan Premyer Liqasının V turunun ikinci oyun günündə keçiriləcək qarşılaşmalar üçün hakim təyinatları açıqlanıb.
Futbolxeber.az-ın AFFA-nın rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, təyinatlar aşağıdakı...
"Həqiqətən çox emosional ağırlıq altında idik. Çünki oyuna gedəndə necə böyük məsuliyyət daşıdığımızı başa düşürdük. Bu isə istər-istəməz bizə psixoloji baxımdan təzyiq idi".
"Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov UEFA Avropa Liqasının pley-off mərhələsində Polşada "Legiya"nı 3:0 hesabı ilə məğlub edərək qrupa vəsiqə qazandıqları oyundan sonra Heydər Əliyev aeroportunda jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
"İlk növbədə, futbolçularımı yox, əsgərlərimi təbrik edirəm. Çünki bu gün onlar əsgər kimi idilər. Bu qələbəni cəbhədə döyüşən əsgərlərimizə və bütün Azərbaycan xalqına həsr edirəm".
AFFA prezidenti Rövnəq Abdullayev səfərdə “Legiya”nı 3:0 hesabı ilə məğlub etməklə ardıcıl 7-ci dəfə avrokubokların qrup mərhələsinə vəsiqə qazanan "Qarabağ"ı təbrik edib.
"Qarabağ" UEFA Avropa Liqasının pley-off matçında Polşada "Legiya" üzərində qazandığı qələbəni əsgər salamı ilə qeyd edib.