"Hədəfimiz hər oyunda qələbə qazanmaqdır"
"Son zamanlar çətin dövr keçiririk, buna görə hədəfimiz hər oyunda qələbə qazanmaqdır".
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bunu “Lənkəran” klubunun amerikalı basketbolçusu Andre Ballin deyib.
Basketbolçu klubun mətbuat xidmətinə açıqlamasında həm ötən oyundakı çıxışı, həm də bu gün VIII turda baş tutacaq "Quba"ya qarşı görüş haqqında danışıb: "Sumqayıt"a qalib gəlməli idik. Çünki son zamanlar çətin dövr keçiririk, buna görə hədəfimiz hər oyunda qələbə qazanmaqdır. Fərdi çıxışımda güclü və zəif tərəflər var, amma əsas odur ki, hər zaman qələbə üçün mübarizə aparıram və bunu edəcəyəm. "Quba" ilə matçda qələbə qazanacağımıza inanıram. Məşqlərdə doğru şeyləri müzakirə edirik. Sadəcə bunu oyunda doğru icra etmək qalır.
O, daha çox istifadə etdiyi "dunklar"la bağlı sualı cavablandırıb: "Xüsusi olaraq onlar üçün çalışmıram, amma “dunklar”ın oyuna gətirdiyi enerji və həyəcanı çox sevirəm".
Amerikalı oyunçu çempionatın səviyyəsi haqqında da fikirlərini bölüşüb: "Azərbaycan Basketbol Liqasındakı rəqabəti bəyənirəm. Bu liqa mənə peşəkar karyeramda düzgün yol göstərir və basketbolçu olaraq irəliləməyimdə böyük rol oynayır".
Basketbolçu komandasının təmsil etdiyi Lənkəranda ən çox nəyi bəyənməsi haqqında sualı da cavablandırıb: "Lənkəran gözəl bir yerdir, insanlar çox səmimi və mehribandır. Həmçinin, Azərbaycanda getdiyim bütün yerlər də belədir".
Qeyd edək ki, "Lənkəran" - "Quba" matçı bu gün Lənkəran Olimpiya İdman Kompleksinin stadionunda saat 14:00-da başlayacaq.