Averin: “Hədəfimizə çatdıq”
“Sprint mərhələsi gözlənilən idi. Məsafə sonda daralmağa başladı. Son mərhələ gərgin keçdi. Komanda yoldaşlarıma təşəkkür edirəm ki, mənim önə keçməyim üçün hər cür şərait yaratdılar”. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, bu sözləri "Tour d’Azerbaidjan-2015"in ilk mərhələsinin qalibi, Sloveniyanın “Adria Mobil” komandasının üzvü Marko Kump deyib.
İkinci yeri tutan “Androni Giocattoli”ni təmsil edən italiyalı Françesko Kikki isə təəssüratlarını belə bölüşüb: “Mən də komanda üzvlərimə minnətdaram. Onlar uğur qazanmağım üçün canfəşanlıq etdilər. Son 215 metrdə əlimdən gələni etdim ki, məsafəni daraldım”.
Təmsilçimiz, üçün yerə sahib çıxan "Synergy Baku"nun üzvü Maksim Averin isə qazandığı nəticədən razılığını ifadə edib: “Hədəfimizə çatdıq. Podiuma çıxıb, mükafatlardan birini qazandq. Komanda yoldaşlarıma təşəkkür edirəm. Ilk pozisiyadan əlimizdən gələni edirdik”.
"Synergy Baku"nun digər təmsilçisi Elçin Əsədov isə dağ yarışlarında ən yaxşı nəticə göstərən idmançı kimi yaşıl maykaya sahib çıxıb. Elçin Əsədov dağlar kralı köynəyini geyməsi haqda bunları söyləyib: “Komanda yoldaşlarıma təşəkkür edirəm. Əvvəldən də planımız belə idi, dağ maykasını geyim. Eləcə də Maksimin podiuma çıxmasını planlaşdırırdıq. Hər şey istədiyimiz kimi keçdi”.