De Byazi: “Əgər 3 ötürmə verə bilmiriksə...”
“Əminəm ki, komandam daha yaxşı oyun göstərə bilər. Sabah da bunu göstərməliyik. İlk növbədə özümüzə inanmalı və taktiki baxımdan inkişaf etməliyik”.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bunu sabah Latviyaya qarşı keçiriləcək oyunu ərəfəsində təşkil olunmuş mətbuat konfransında milli komandamızın baş məşqçisi Canni De Byazi deyib.
İtaliyalı mütəxəssis Malta ilə oyunda alınan məğlubiyyətdən (0:1) sonra futbolçularla söhbət apardığını qeyd edib: “Malta ilə oyunda taktiki problemlərimiz oldu. Futbolçularla bu barədə danışdım. İki məşq keçməyimizin də buna təsiri oldu. Əgər yaxşı oyun göstərsək, futbolçular öz mövqelərində bacardıqlarını edə bilsələr, nəticə qazanmaq mümkün olar. Nə zaman yaxşı oynasaq, topla rahat davransaq, bir-birimizi meydanda dəstəkləsək, hər bir rəqibə qarşı oynaya bilərik. Futbolda mümkün olmayan bir şey yoxdur. Bunun üçün ən əsası özümüzə inanmalıyıq”.
De Byazi komandasının hücum futbolu göstərə bilməməsinin səbəbini açıqlayıb: “Artıq 30 ildir məşqçi kimi işləyirəm. Böyük və kiçik komandalarda çalışmışam. Rəqibdən daha istəkli, aqressiv olmalıyıq. Əgər 3 ötürmə verə bilmiriksə, burada hücum futbolundan söhbət gedə bilməz. Malta ilə oyunda taktiki problemlər ola bilər. Amma texniki çatışmazlıqlar da var idi. Bu baxımdan inkişaf etməliyik. Birinci hissədə 2-3 epizod oldu ki, son ötürmələr düzgün olsaydı, təhlükəli ola bilərdik. Sabah dinamik və gənc komandaya qarşı oynayacağıq. Əvvəlki sistemlə qayıdırıq. Bu üzdən matçdan sonra bəhanə olmayacaq. Sabah hamımız milli forma altında Azərbaycan bayrağı üçün mübarizə aparmalıyıq. Bədavi Hüseynovdan başqa hamı hazırdır. Heyəti görmək üçün tələsməyək, sabahı gözləyək”.