Tərlan Əhmədov: “Komandamı tanıya bilmədim”
Bu gün Topaz Premyer Liqasında XVIII tura yekun vurulur. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, günün ilk oyununda AZAL doğma meydanda “İnter”ə 0:1 hesabı ilə uduzub. “AZAL Arena”dakı matçdan sonra keçirilən mətbuat konfransında açıqlama verən ev sahibi komandanın baş məşqçisi Tərlan Əhmədov məğlubiyyəti belə şərh edib:
- Bu gün komandamı tanıya bilmədim. “Qarabağ” və “Qəbələ” ilə oyunlarda sərgilədiyimiz futboldan əsər-əlamət yox idi. Bəlkə də, üzərimizdə təzyiq var. Amma bu, bəhanə deyil. Görəcəyimiz işlər çoxdu. Buraxdığımız bütün səhvləri aradan qaldırmalıyıq. Hücumla yarımmüdafiənin əlaqəsi yox idi. Səvlərimiz həddən artıq çoxdu. Rəqibi təbrik edirəm.
- AZAL ötən mövsüm də “İnter”lə bacarmırdı, elə bu il də onlara qarşılaşmalar sizin üçün uğursuz keçir...
- Hər komandanın arzuolunmaz rəqibi var. “İnter”də bizim üçün belədi. 3 ildi buradayam, onlara qalib gələ bilmirik. Rəqib 5 müdafiəçi ilə oynayır. Bəlkə də, buna görədi. Belə komandalara qarşı fərdi ustalığı önə çəkmək lazımdı. Futbolçularımızın oyunları alınmadı.
- Ötən oyunlardakı hakim səhvləri və “Neftçi”nin sizdən aralanmasının təsiri var?
- 3 tura baxanda çox aşağı səviyyədə oynadıq. Hamının səhvi olur. Komandam qapıya top vura bilmirsə, hakimləri çox günahlandırmaq olmur. Bizim vaxtımızda bu cür şərait yox idi, amma futbolçular indi zəif cəhətləri üzərində işləmir. Peşəkar oyunçu hər şəraitdə oynamalıdı. Komandamız zəif oynayırsa, keçmişdə olanlar bəhanə deyil. (Futbolinfo.az)