Xəsarət alan azarkeşin atası: “Qarabağ” rəhbərliyi övladıma lazımı qədər diqqət göstərir”
Dünən keçirilən “Qarabağ” - “Dnepr” matçında Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda dəmir qapının aşması nəticəsində xəsarət alan Sabir Mirzəyevin atası Valeh Mirzəyev Sportpress.az saytına açıqlama verib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, V.Mirzəyev ilk öncə hadisə haqda danışıb: “Sabir stadiona qardaşı ilə birgə yollanmışdı. Biz əslən Fizulidənik. Mən də, oğlanlarım da illərdi “Qarabağ”a azarkeşlik edirik. Daim bu komandanın çıxışı ilə qürur duymuşuq. Dünən də iki oğlum komandaya dəstək olmaq üçün stadiona yollanmışdı. Qapıdan içəri daxil olarkən sıxlıq yarınıb, nəticədə də Sabirin qardaşı ilə əlaqəsi kəsilib. Qardaşı içəri keçib, o isə sıxlıqda bayırda qalıb. Nəticədə də xoşagəlməz hadisə baş verib. Oğlumun ombasında problem var. Sabah əməliyyat olunacaq”.
Sabir Mirzəyevin atası “Qarabağ”ın göstərdiyi münasibətdən razılığını ifadə edib: “Bu gün günorta saatlarında “Qarabağ”ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov yenidən oğlumu ziyarətə etdi. O, uşağın vəziyyəti ilə maraqlandı və qeyd etdi ki, bizim yanımızdadırlar. Qurbanov həmçinin vurğuladı ki, hər bir azarkeş onlar üçün çox vacibdi. “Qarabağ” rəhbərliyi lazımı qədər övladıma diqqət göstərir. Müalicə xərclərini də onlar üzərlərinə götürüblər”.