Beynəlxalq turnirdə 7 boksçumuz finala yüksəlib
Macarıstanın Eqer şəhərində gənc oğlan və qız boksçular arasında beynəlxalq turnirdə yarımfinal mərhələsinə yekun vurulub.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, döyüşlərin yekununda Azərbaycan millisinin finalda mübarizə aparacaq idmançılarının sayı 7-yə çatıb.
51 kq çəki dərəcəsində Sübhan Məmmədov yarımfinalda Bertalan Kusa (Macarıstan) qalib gəlib. O, həlledici görüşdə Erik Katona (Slovakiya) ilə üz-üzə gələcək.
Tağı Nəsibov (54 kq) eyni raundda macarıstanlı Matyas Naqi ilə qüvvəsini sınayıb. Boksçu ilk raundda tam üstünlüklə qələbə qazanıb. O, finalda digər macarıstanlı Kozak Kevinlə döyüşəcək.
Məhəmmədəli Aşurəliyev (57 kq) də qızıl medal uğrunda mübarizəni davam etdirəcək. Yarımfinalda Atilla Farkasa 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) hesabı ilə qalib gələn yığma üzvü finalda Milan Pazmanla (Macarıstan) münasibətinə aydınlıq gətirəcək.
Məhəmmədəli Qasımzadə (60 kq) yarımfinalda Mirko Meşarosa (Macarıstan) ikinci raundda tam üstünlüklə qalib gəlib. O, çempionluq üçün Levent Olanla (Macarıstan) döyüşəcək.
75 kq-da Fərhad Şeydayev də uğurlu çıxışını davam etdirib. O, yarımfinalda Zolt Nemetdən (Macarıstan) güclü olub. Həmyerlimiz həlledici dueldə İstvan Şüslə (Macarıstan) qarşılaşacaq.
Onlardan fərqli, İnci Məcidli (50 kq) və Ömər Aslanlı (54 kq) yarımfinalda məğlub olduqlarından bürünc medala sahib olublar.
Qeyd edək ki, bu gün keçiriləcək final döyüşlərində həmçinin Banuçiçək Nəsirli (46 kq) Silviya Meltzerlə (Rumıniya), Özləm Həsənova (63 kq) Amaliya Tuqu (Rumıniya) ilə üz-üzə gələcək.