18 May 2024, Şənbə
XXXV turun hakim təyinatları
“Şamaxı” zirvəyə yüksəldi
Mirzov "Neftçi"dən ayrılır?
Mövsümün ən yaxşıları müəyyənləşdi

Xarici futbol

AVRO-2016-nın tam təqvimi

AVRO-2016-nın final mərhələsinin tam təqvimi müəyyənləşib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, oyunlar Fransanın 9 şəhərinin 10 stadionunda baş tutacaq. Azərbaycanlı iş adamı Hafiz Məmmədovun sahibi olduğu "Lans" klubuna məxsus "Felix Bollard" stadionunda 4 oyun keçiriləcək. Bunlardan 3-ü qrup mərhələsinin Albaniya - İsveçrə, İngiltərə və Çexiya - Türkiyə matçları və 1/8 final qarşılaşmalarından 1-i olacaq. 

Həm iyunun 10-dakı açılış, həm də iyulun 10-dakı final görüşü Parisdəki "Stad de Frans"da keçiriləcək. Hər iki qarşılaşma Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlanacaq. 

A qrupu: Fransa, Rumıniya, Albaniya, İsveçrə  

B qrupu: İngiltərə, Rusiya, Uels, Slovakiya 

C qrupu: Almaniya, Ukrayna, Polşa, Şimali İrlandiya 

D qrupu: İspaniya, Çexiya, Türkiyə, Xorvatiya

E qrupu: Belçika, İtaliya, İrlandiya, İsveç  

F qrupu: Portuqaliya, Avstriya, Macarıstan, İslandiya

10 iyun

24:00. Fransa - Rumıniya (Paris, Stad de Frans)

11 iyun

18:00. Albaniya - İsveçrə (Lans)

21:00. Uels - Slovakiya (Bordo)

24:00. İngiltərə (Rusiya (Marsel)

12 iyun

18:00. Türkiyə - Xorvatiya (Paris, Park de Prens)

21:00. Polşa - Şimali İrlandiya (Nitsa)

24:00. Almaniya - Ukrayna (Lill)

13 iyun

18:00. İspaniya - Çexiya (Tuluza)

21:00. İrlandiya - İsveç (Stad de Frans)

24:00. Belçika - İtaliya (Lion)

14 iyun

21:00. Avstriya - Macarıstan (Bordo)

24:00. Portuqaliya - İslandiya (Sent-Etyen)

15 iyun

18:00. Rusiya - Slovakiya (Lill)

21:00. Rumıniya - İsveçrə (Paris, Park de Prens)

24:00. Fransa - Albaniya (Marsel)

16 iyun

18:00. İngiltərə - Uels (Lans)

21:00. Ukrayna - Şimali İrlandiya (Lion)

24:00. Almaniya - Polşa (Paris, Stad de Frans)

17 iyun

18:00. İtaliya - İsveç (Tuluza)

21:00. Çexiya - Xorvatiya (Sent-Etyen)

24:00. İspaniya - Türkiyə (Nitsa)

18 iyun 

18:00. Belçika - İrlandiya (Bordo)

21:00. İslandiya - Macarıstan (Marsel)

24:00. Portuqaliya - Avstriya (Paris, Park de Prens)

19 iyun

24:00. İsveçrə - Fransa (Lill)

24:00. Rumıniya - Albaniya (Lion)

20 iyun

24:00. Slovakiya - İngiltərə (Sent-Etyen)

24:00. Rusiya - Uels (Tuluza)

21 iyun

21:00. Şimali İrlandiya - Almaniya (Paris, Park de Prens)

21:00. Ukrayna - Polşa (Marsel)

24:00. Xorvatiya - İspaniya (Bordo)

24:00. Çexiya - Türkiyə (Lans)

22 iyun 

21:00. Macarıstan - Portuqaliya (Lion)

21:00. İslandiya - Avstriya (Paris, Stad de Frans)

24:00. İsveç - Belçika (Nitsa)

24:00. İtaliya - İrlandiya (Lill)

1/8 final

25 iyun

18:00. 1. A qrupunun 2-cisi - C qrupunun 2-cisi (Sent-Etyen)

21:00. 2. B qrupunun qalibi - A (C və ya D) qrupunun 3-cüsü (Paris)

24:00. 3. D qrupunun qalibi - B (E və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lans)

26 iyun

18:00. 4. A qrupunun qalibi - C (D və ya E) qrupunun 3-cüsü (Lion)

21:00. 5. C qrupunun qalibi - A (B və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lill)

24:00. 6. F qrupunun qalibi - E qrupunun 2-cisi (Tuluza)

27 iyun

21:00. 7. E qrupunun qalibi - D qrupunun 2-cisi (Paris, Stad de Frans)

24:00. 8. B qrupunun 2-cisi - F qrupunun 2-cisi (Nitsa)

1/4 final

30 iyun

24:00. 9. 1 cütünün qalibi - 3 cütünün qalibi (Marsel)

1 iyul

24:00. 10. 2 cütünün qalibi - 6 cütünün qalibi (Lill)

2 iyul 

24:00. 11. 5 cütünün qalibi - 7 cütünün qalibi (Bordo)

3 iyul

24:00. 12. 4 cütünün qalibi - 8 cütünün qalibi (Paris, Stad de Frans)

Yarımfinal

6 iyul

24:00. 13. 9 cütünün qalibi - 10 cütünün qalibi (Lion)

7 iyul

24:00. 14. 11 cütünün qalibi - 12 cütünün qalibi (Marsel)

Final

10 iyul

24:00. 15. 13 cütünün qalibi - 14 cütünün qalibi (Paris, Stad de Frans)

Mənbə: sportnet.az




Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız, Soyadınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  







Arxiv

May 2024
B.eÇ.aÇC.aCŞB
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31