Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin növbəti iclası keçirilib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, 14 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Premyer Liqasında XX turun “İmişli” - “Qarabağ” oyununun 83-cü dəqiqəsində “İmişli” komandasının 9 nömrəli futbolçusu Dioqo Almeyda hakimin qərarına etiraz etdiyinə görə ikinci sarıdan qırmızı vərəqə aldığı üçün 1 oyunluq cəzalanıb, “İmişli” komandası 2500 manat cərimə edilib.
Oyundan əvvəl, fasilədə, matç bitdikdən sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna görə “İmişli” komandası 2500 manat cərimə edilib.
15 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Premyer Liqasında XX turun “Kəpəz” - “Neftçi” oyununun 71-ci dəqiqəsində “Kəpəz” komandasının 27 nömrəli futbolçusu Məqsəd İsayev ciddi qayda pozuntusuna görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığı üçün 2 oyunluq cəzalanıb, “Kəpəz” komandası 1000 manat cərimə edilib.
15 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Premyer Liqasında XX turun “Araz-Naxçıvan” - “Sumqayıt” oyununda “Araz-Naxçıvan” komandasında 6 nəfər sarı vərəqə aldığı üçün “Araz-Naxçıvan” komandası 700 manat cərimə edilib.