Riad Rəfiyev qələbəni şərh etdi: “Samir Abasov bizim düşmənimiz deyil”
“Gözəl oyun alındı. Komandamız çox yaxşı mübarizə apardı. Bu görüşə ciddi hazırlaşmışdıq. Hər şey istədiyimiz kimi alındı. Komandanı, şəhəri, azarkeşlərimizi təbrik edirəm”.
Futbolxeber.az saytına müsahibəsində bu sözləri “Sumqayıt”ın prezidenti Riad Rəfiyev Azərbaycan Premyer Liqasının XVI turunda “Neftçi”ni 2:0 hesabı ilə məğlub etdikləri oyundan sonra deyib.
Klub rəhbəri hazırda “Neftçi”ni çalışdıran Samir Abasov amilinin “Sumqayıt” üçün prinsipal əhəmiyyət daşımadığını vurğulayıb: “Düzünü deyim ki, bu gün biz hansısa prinsipiallığı düşünmürük. Samir Abasov bizim düşmənimiz deyil. O, bu komandanı ötən mövsüm avrokuboklara yüksəldib. Belə şeyləri unutmaq olmaz. Ona görə də hansısa prinsipiallıqdan söhbət gedə bilməz. Bizim üçün vacib oyun idi. Qələbə qazandıq”.
O qeyd edib ki, komanda ilin son ev oyununda azarkeşləri sevindirmək istəyirdi: “Məqsəd ilin son ev oyununda qalib gəlmək idi. Üstəlik, rəqib də “Neftçi” idi. Bu komanda ilə oyunlarımız həmişə prinsipial keçir. Artıq bu matçı unudub, qarşıdakı iki görüşə hazırlaşmalıyıq”.
R.Rəfiyev “Sumqayıt”ın “Qarabağ” və “Kəpəz”lə matçlarından da söz açıb: “Qarşıda bizi iki çətin səfər oyunu gözləyir. Növbəti turda “Qarabağ”ın qonağı olacağıq. Bu komandanın gücünü hamə bilir. Eləcə də “Kəpəz”lə Tovuzdakı matçımız da çətin keçəcək. Kollektivə uğurlar arzu edirəm. İnanıram ki, həmin matçlarda da bugünkü kimi mübarizəyə şahidlik edəcəyik”.