Azər Məmmədov: “Getmək barədə düşünmürəm desəm, yalançı olaram”
“Çox üzücü məğlubiyyətdir. Amma reallıq var. “Qarabağ” bizdən qat-qat üstündür. Bu komandanın əsas heyətinə qarşı oynamaq hər komanda üçün çətindir. Əsasən də bizim üçün”.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu sözləri “Kəpəz”in baş məşqçisi Azər Məmmədov Azərbaycan Premyer Liqasının XII turunda “Qarabağ”a 1:7 hesabı ilə uduzduqları oyundan sonra deyib.
O, komandasında əzmkarlıq çalışmadığını bildirib: “Uşaqlar nəsə etməyə çalışdı. Amma çalışmaqla bərabər, əzmkarlıq çatışmırdı. “Qarabağ”a qarşı ancaq əzmkar olsan, nəticə qazana bilərsən. Onlarla 1:1 oynayanda, əzmkarlıq göstərmişdik. Bu gün əzmkarlıq, mübarizlik çatışmadı”.
Mütəxəssis matçın gedişində özünün yox, köməkçisinin futbolçulara göstəriş verməsininin səbəbini belə izah edib: “Bizim komanda sonuncu pillədədir. Bu yerdə olan kollektivin nəticələri ürəkaçan olmur. Hər şeyə rəğmən çalışmışam ki, ehtiyat skamyada dayanım. Heç kim görməsin ki, məğlubiyyətə görə əyilirəm. Sadəcə bu gün özümü narahat hiss etdim. Uşaqlara səs tonu lazım idi, mən bacarmadım, Etibar müəllimə həvalə etdim”.
Gəncə klubunun çalışdırıcısı ağır məğlubiyyətin ona bərk toxunduğunu vurğulayıb: “Acınacaqlı məğlubiyyətdir. Amma “Qarabağ” hər il başqa komandalarla matçda da böyük hesablı qələbələr qazanıb. Bu gün də bizim üzərimizdə qazandılar. Bu, mənə bərk toxunur”.
A.Məmmədov komandadan mümkün gedişi barədə bunları söyləyib: “Rəhbərliklə görüşəcəm bu gün. Söhbətimiz olacaq. Qərar nə olacaqsa, yaxın günlərdə açıqlanacaq. Getmək barədə düşünmürəm desəm, yalançı olaram. Bəli, düşünürəm”.
A.Məmmədov Gəncə futbolundakı söz-söhbətlərin komandaya mənfi təsir etdiyini bildirib: “Bakı klublarında təcrübəm olub. “Kəpəz”ə gedəndə çalışmışam ki, hər kəs öz işi ilə çalışsın. Mən də məşqçiyəm və öz işimlə məşğul idim. Digər sahələrin mənə aidiyyəti yoxdur. Gəncədə bu qədər söz-söhbətin olması, ən birinci “Kəpəz”in inkişafına maneədir. Söz-söhbətlər yığışdırılmalıdır. Hamı bir yumruq olaraq, “Kəpəz”in uğuru üçün döyüşməsə, bu, komandanın ziyanına işləyəcək”.