Ermənilərin məğlubiyyətinə şahid olan hakim "Qarabağ" - "Gefle" oyununda
Avroliqanın III təsnifat mərhələsinin ilk oyunu çərçivəsində baş tutacaq "Qarabağ" - "Gefle" matçının hakimi müəyyənləşib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, matçı fransız referi Nikolas Rainville idarə edəcək. Fransız hakim 1982-ci il, martın 18-də Nim şəhərində anadan olub. 2006-cı ildən hakimlik etməyə başlayıb. 2007-cı ildən Liqa 2-nin, 2010-cu ildən isə Liqa 1-in matçlarına təyinat alır. Rainville 2013-cü ildən FİFA hakimi statusunu daşıyır. "Qarabağ" - "Gefle" oyununa qədər avrokuboklarda cəmi 1 görüşdə fit çalıb. Söhbət Avroliqanın ikinci təsnifat mərhələsinin ilk oyunu çərçivəsində baş tutan "Ksanti" - "Linfild" görüşündən gedir. U-17-lərin seçmə mərhələsində 2 görüş idarə edən fransız hakim eləcə də bu il, fevralın 5-də baş tutan Lüksemburq - Ermənistan matçında fit çalıb. Yoxlama görüşü olan həmin qarşılaşma ermənilərin 0:1 hesablı yenilgisi ilə başa çatıb.