“Bilirdik ki, gərgin oyun keçəcək. Dünən əsas rəqiblərimiz vacib xallar qazanmışdı. Bu gün oyuna əlavə basqı ilə çıxmışdıq. Futbolçularıma təşəkkür edirəm. Oyuna ciddi yanaşdılar. Ayxan Abbasovun komandasına qarşı oynamaq həmişə çətin olur. İkinci hissə bizim üçün daha çətin keçdi. Rəqib 10-15 dəqiqə ciddi təzyiq yaratdı. Həmin dəqiqələrdə qol da buraxdıq, amma sayılmadı. Çox önəmli qələbə qazandıq”.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu sözləri “Zirə”nin baş məşqçisi Rəşad Sadıqov Azərbaycan Premyer Liqasının XII turunda səfərdə “Şamaxı”nı 2:0 hesabı ilə məğlub etdikləri oyundan sonra deyib.
O, zədəli futbolçuların durumuna belə aydınlıq gətirib: “İssa Cibrilla tam sağalıb. Sadəcə optimal formada deyil. Qismət Alıyev hələ kollektivlə məşq etmir. Əslində elə ciddi zədə deyil. Onun 1-2 oyun buraxması bizim üçün ciddi itkidir”.
Mütəxəssis bütün oyunlara xüsusi yanaşdıqlarını bildirib: “Hər xal çox önəmlidir. Keçən ilə baxanda gərgin çempionat keçir. Rəqiblərimiz çox xal itkilərinə yol vermir. Bu oyunlar hamısı beynimdə canlanır. Bugünkü matç da çox önəmli idi. Şamaxıda oynamaq bütün komandalar üçün çətindir”.
Sadıqov qapıda Aydın Bayramovun olmasını limitlə əlaqələndirib: “Limit olmasa, bu gün Tiaqoya şans verərdim. Məsələ tək qapıdan getmir. Bütün mövqelərdə rəqabət yaratmaq istəyirik. Aydın Bayramov da çox yaxşı formadadır. Qarşıdakı turlarda heyətə, rəqibə görə qərarlar verəcəyik”.