"İlin qalibləri-2020" layihəsinin mükafatçıları bəlli oldu
İdman Araşdırmalar Mərkəzinin "İlin qalibləri-2020" layihəsi üzrə mükafatçıları müəyyənləşib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, 8 nominasiya üzrə qaliblər bu gün onlayn qaydada açıqlanıb.
Ardıcıl 8-ci ildir həyata keçirilən layihə Vətən müharibəsindəki böyük qələbəyə həsr olunub. İlin ən böyük qalibi Azərbaycan Ordusu olduğundan, namizədlər Vətən müharibəsi vaxtı döyüşən, şəhid və qazi olan, erməni terrorundan əziyyət çəkən, Orduya maddi, mənəvi və təbliğati dəstək verən idman ictimaiyyətinin nümayəndələri, idman qurumları, yerli və əcnəbi idmançılar (futbolçular), məşqçilər və jurnalistlər, eləcə də il ərzində keçirilmiş yarışlarda Ermənistan təmsilçilərinə qalib gələn Azərbaycan idmançıları arasından seçilib.
Özündə 44 günlük müharibəni ehtiva edən "4+4 FİNALI" adlı mükafatlandırma tədbirində yalnız İLİN DÖYÜŞKƏN FUTBOLÇUSU nominasiyasında qalib olan şəhid İlqar Bürcəliyev təltif olunub. Şəhidin atası Vüqar Bürcəliyevə plaketi "Zirə" komandasının baş məşqçisi Rəşad Sadıqov təqdim edib.
51 KİV-in qatıldığı səsvermədə 34 jurnalist İlqar Bürcəliyevə səs verib. Onlardan 10-u erməni terrorunun qurbanı olmuş azyaşlı futbolçu Şəhriyar Qurbanovu, 3-ü "Neftçi"dən Aqil Məmmədovu, 2-si "Qarabağ"dan Qara Qarayevi seçib. Gəncə terroru zamanı dağıntılar altından sağ çıxarılan veteran futbolçu Emin Mustafayev və "Qarabağ"ın kapitanı Maksim Medvedev 1 səs yığa bilib.
Nominasiyalar üzrə qaliblər belədir: