Qurban Qurbanovdan qələbə şərhi
U-17 millimiz fiaskoya uğradı
17 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan milli komandası Avropa çempionatının 2-ci seçmə mərhələsində növbəti oyununu keçirib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, B Liqasının 6-cı qrupunda yer alan İlham Yadullayevin baş məşqçisi olduğu millimiz 2-ci matçında Uelslə qarşılaşıb.
Albaniyanın Elbasan şəhərində keçirilən görüşdə hesab açılmayıb. Matçın 37-ci dəqiqəsində “Mançester Yunayted”in gənclər komandasının üzvü Louie Bradbury penaltini qola çevirə bilməyib.
Bu nəticədən sonra millimiz iki oyundan sonra mərhələ adlamaq şansını itirib. İlk turda Albaniyaya 1:4 hesabı ilə uduzan yığmamız 2 oyundan sonra 1 xal toplamaqla qrupda sonuncu pillədədir. Qrup qalibinin və eyni zamanda mərhələ adlayacaq komandanın adına martın 25-də keçiriləcək Albaniya - Uels oyunundan sonra aydınlıq gələcək.