Sənan Qurbanov: "Belə rəqibə qarşı səhvsiz oynamalıyıq"
“Ciddi rəqibə qarşı oynayırdıq. Rusiya Premyer Liqasında çıxış edən "Yenisey" çox yaxşı komandadır. Bilirdik ki, belə rəqibə qarşı səhvsiz oynamalıyıq".
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu sözləri "Qəbələ"nin baş məşqçisi Sənan Qurbanov Antalya toplanışı çərçivəsində Rusiyanın "Yenisey" klubu ilə keçirilən yoxlama matçından (2:2) sonra deyib.
O, müəyyən səhvləri etdiklərini bildirməklə yanaşı, komandasından razı qaldığını qeyd edib: "Futbolçulara bir az çətin tapşırıq vermişdik. Ön xətdə pressinq tətbiq etməklə topu rəqibdən almaq istəyirdik. Birinci hissədə tam yaxşı alındı. Belə pressinq də güc itkisidir. Sevindirici haldır ki, futbolçular tapşırığı yerinə yetirdilər. Səhvlərimiz var. Belə yoxlama oyunlarında bunun görünməsi yaxşıdır. Onları aradan qaldırmağa çalışacağıq. Ümumilikdə komanda yaxşı oynadı. Həm hücumda, həm də müdafiədə komandadan razı qaldım”.(gabalafc.az)