Avstriyada təlim-məşq toplanışında olan milli komandamız bu gün yoxlama oyunu keçirəcək. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, yığma komandamız Serbiya ilə qarşılaşacaq. Bu, millimizin Avro-2016-nın seçmə mərhələsi çərçivəsində Norveçə qarşı keçirəcəyi oyundan öncə son sınağıdır.
Qollar: Dmitri Nazarov 39 - Branislav İvanoviç 10; 63, Adem Lyayiç 55, Lazar Markoviç 89
Pölten. “NV Arena”
Baş hakim: Harald Lechner (Avstriya)
AZƏRBAYCAN: 1. Kamran Ağayev, 3. Məhəmməd Mirzəbəyov, 9. Məhəmməd Qurbanov, 11. Ruslan Qurbanov, 13. Dmitri Nazarov, 14. Rəşad Sadıqov (k), 15. Ruslan Abışov, 16. Cavid Hüseynov, 19. Rahid Əmirquliyev, 21. Arif Daşdəmirov, 22. Əfran İsmayılov
Ehtiyat oyunçular: 12. Emil Balayev, 23. Aqil Məmmədov, 2. Qara Qarayev, 4. Pavel Paşayev, 5. Maksim Medvedev, 6. Bədavi Hüseynov, 7. Araz Abdullayev, 10. Elvin Məmmədov, 17. Vüqar Nadirov, 18. Coşqun Diniyev, 20. Cavid Tağıyev, 24. Elnur Cəfərov, 29. Elvin Camalov
Baş məşqçi: Robert Prosineçki
SERBİYA: 1. Vladimir Stoykoviç, 5. Matiya Nastasiç, 6. Branislav İvanoviç (k), 7. Zoran Tosiç, 9. Aleksandr Mitroviç, 11. Aleksandr Kolarov, 13. Nikola Maksimoviç, 14. Nemanya Matiç, 16. Luka Milivoyeviç, 17. Filip Kostiç, 22. Adem Lyayiç
Ehtiyat oyunçular: 12. Jivko Jivkoviç, 23. Zeloko Brkic, 2. İvan Obradoviç, 3. Stepan Mitroviç, 4. Nemanda Gudeli, 8. Radosav Petroviç, 10. Filip Duriçiç, 15. Nenad Tomoviç, 18. Duşan Basta, 19. Lyubotır Feosa, 20. Petar Skuletiç, 21. Lazar Markoviç