"Neftçi" ilə oyuna görə "Simurq"a texniki məğlubiyyət verildi
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin iclası keçirilib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, toplantıda aşağıdakı qərarlar qəbul edilib:
11 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, XXI Topaz Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətlərinin XXVI turunun “Rəvan” – “Kəpəz” matçında “Rəvan” klubunun 5 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 500 manat cərimə olunur (maddə 40).
12 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, XXI Topaz Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətlərinin XXVI turunun “Qəbələ” – “Bakı” matçında “Qəbələ” klubunun 5 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 500 manat cərimə olunur (maddə 40).
12 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, XXI Topaz Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətlərinin XXVI turunun “Turan” – “Xəzər Lənkəran” matçının 86-cı dəqiqəsində “Turan” klubunun 9 №-li futbolçusu Cəlal Cəlalzadə kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır, klub 1000 manat cərimə olunur (maddə 37.1).
12 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, XXI Topaz Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətlərinin XXVI turunun “Sumqayıt” – AZAL matçının 77-ci dəqiqəsində “Sumqayıt” klubunun 11 №-li futbolçusu Eldar Cankişiyev hakimi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 4 oyunluq cəzalanır, klub 2000 manat cərimə olunur (maddə 42.3).
13 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, Azərbaycan Divizionunun XXI turunun “Qaradağ Lökbatan” – MOİK matçında MOİK klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 100 manat cərimə olunur(maddə 40).
13 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, Azərbaycan Divizionunun XXI turunun “Neftçala” – “Şahdağ” matçının 53-cü dəqiqəsində “Neftçala” klubunun 12 №-li futbolçusu Davud Kərimi sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur (maddə 48).
13 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, Azərbaycan Divizionunun XXI turunun “Şəmkir” – “Lokomotiv” matçında “Şəmkir” klubunun 7, “Lokomotiv” klubunun 5 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün hər iki klub 100 manat cərimə olunur (maddə 40).
14 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, Azərbaycan Divizionunun XXI turunun “Şuşa” – “Tərəqqi” matçında “Şuşa” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 100 manat cərimə olunur(maddə 40).
14 aprel 2013-cü il, 2012/2013 mövsümündə, Azərbaycan Divizionunun XXI turunun “Ağsu” – “Bakılı” matçında “Bakılı” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 100 manat cərimə olunur(maddə 40).
Oyunun 90+2-ci dəqiqəsində “Bakılı” klubunun 15 №-li futbolçusu Turan Əliyev hakimi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 4 oyunluq cəzalanır, klub 400 manat cərimə olunur (maddə 42.3).
12 aprel 2013-cü il U-19 Liqasının “Rəvan” – “Bakı” matçının 83-cü dəqiqəsində “Bakı” klubunun 19 №-li futbolçusu Renat Ağaverdiyev rəqibi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 3 oyunluq cəzalanır (maddə 42.1).
08 aprel 2013-cü il "Azercell U-17 Liqa"nın AZAL – “İnter” matçının 70-ci dəqiqəsində “İnter” klubunun 6 №-li futbolçusu Elçin Ələsgərov kobud oyuna görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
Oyunun 80-ci dəqiqəsində AZAL klubunun 10 №-li futbolçusu Raqif Eyvazov aqressiv oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 4 oyunluq cəzalanır (maddə 38.3).
Matçın 80-ci dəqiqəsində “İnter” klubunun 18 №-li futbolçusu Fuad Cəlilov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
08 aprel 2013-cü il "Azercell U-17 Liqa"nın “Neftçi” – “Simurq” matçında “Simurq” klubunun iki futbolçusu Rəhman Şabanovla Ruslan Muradov cəzalı olduğu halda matçda iştirak etdiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 51).
11 aprel 2013-cü il U-16 Liqasının “Bakı 008” – “Rəvan” matçında “Bakı 008” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
09 aprel 2013-cü il "Kapital Bank U-15 Liqa"nın “Qəbələ” – “Qarabağ” matçının 70-ci dəqiqəsində “Qarabağ” klubunun 2 №-li futbolçusu Ruslan Mirzəliyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
09 aprel 2013-cü il "Kapital Bank U-15 Liqa"nın “Əlincə” – “Bakı” matçının 70-ci dəqiqəsində “Bakı” klubunun 2 №-li futbolçusu Kamran Əliyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
Oyunun 72-ci dəqiqəsində “Əlincə” klubunun 2 №-li futbolçusu Elçin Əliyev kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 37.1).
10 aprel 2013-cü il U-14 Liqasının “Bakı” – “Qarabağ” matçının 41-ci dəqiqəsində “Qarabağ” klubunun meydançanı tərk edərək oyunu davam etdirmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 53).
14 aprel 2013-cü il U-14 Liqasının “Neftçi” İSM – “Qarabağ” matçının 47-ci dəqiqəsində “Neftçi” İSM klubunun 7 №-li futbolçusu Seymur Həmidov hakimi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 42.3).
Oyunun 48-ci dəqiqəsində “Qarabağ” klubunun 9 №-li futbolçusu Murad İbrahimov kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 37.1).
06 aprel 2013-cü il "Coca-Cola U-13 Liqası"nın ROİL – “Sərhədçi” matçında “Sərhədçi” klubu iştirak etmədiyi və bu hal üçüncü dəfə təkrarlandığı üçün klub yarışlardan kənarlaşdırılır (maddə 56).
13 aprel 2013-cü il "Coca-Cola U-13 Liqası"nın “Qızıl Əlcək” – AZAL matçının 9-cu dəqiqəsində “Qızıl Əlcək” klubunun 7 №-li futbolçusu Mircamal Həsənov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
14 aprel 2013-cü il futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Çevik” – “Admiral” matçının 28-ci dəqiqəsində “Admiral” klubunun 13 №-li futbolçusu Şıxəli Əliyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
14 aprel 2013-cü il futzal üzrə həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Veqa” – “Şahdağ” matçının 41-ci dəqiqəsində “Şahdağ” klubunun 4 №-li futbolçusu Murad Mehdiyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
14 aprel 2013-cü il futzal üzrə həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Şuşa” – “Ulduz” matçının 43-cü dəqiqəsində “Ulduz” klubunun 4 №-li futbolçusu İntiqam Hacıyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
13 aprel 2013-cü il futzal üzrə həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Xudafərin” – “İnci” matçının 33-cü dəqiqəsində “İnci” klubunun 8 №-li futbolçusu Soltan Abdullayev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
06 aprel 2013-cü il Həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Qaradağ” – “İsmayıllı” matçında “İsmayıllı” klubunun meydançanı tərk edərək oyunu davam etdirmədiyi üşün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 53).
06 aprel 2013-cü il Həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Suqovuşan” – “Mehdiabad” matçının 63-cü dəqiqəsində “Mehdiabad” klubunun 2 №-li futbolçusu Arif Vəliyev idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
05 aprel 2013-cü il "Kapital Bank U-15 Liqa"nın “Neftçi” – “Əlincə” matçının 64-cü dəqiqəsində “Əlincə” klubunun 17 №-li futbolçusu Oruc İsmayılov hakimi təhqir etdiyinə görə meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 4 oyunluq cəzalanır (maddə 42.4).