De Byazi millinin heyətini açıqladı
Avro-2024-ün seçmə mərhələsində Belçika, beynəlxalq yoldaşlıq oyununda isə İordaniya yığması ilə qarşılaşacaq Azərbaycan millisinin heyəti müəyyənləşib.
Futbolxeber.az-ın AFFA-nın saytına istinadən verdiyi məlumata görə, baş məşqçi Canni De Byazi milliyə 26 futbolçu dəvət edib.
İtaliyalı mütəxəssis Ramil Şeydayevin çıxış etdiyi “Buriram Yunayted” klubunun Asiya Çempionlar Liqasında iştirakını nəzərə alaraq, hücumçunun Belçika ilə oyundan sonra millini tərk etmək istəyini müsbət qarşılayıb.
Qeyd edək ki, yığma sentyabrın 9-da Belçikanı, üç gün sonra isə İordaniyanı qəbul edəcək. Hər iki qarşılaşma "Dalğa Arena"da gerçəkləşəcək.
Qapıçılar: Şahrudin Məhəmmədəliyev ("Qarabağ"), Səlahət Ağayev ("Səbail"), Yusif İmanov ("Sabah")
Müdafiəçilər: Amin Seydiyev ("Sabah"), Anton Krivotsyuk ("Daejon Hana" Cənubi Koreya), Bəhlul Mustafazadə, Toral Bayramov  (hər ikisi "Qarabağ"), Bəxtiyar Həsənalızadə ("Tuzlaspor" Türkiyə), Höccət Haqqverdi ("Neftçi"), Elvin Bədəlov ("Sumqayıt") Yusif Nəbiyev ("Səbail"), Elvin Cəfərquliyev ("Qarabağ")
Yarımmüdafiəçilər: Coşqun Diniyev (Umraniyespor, Türkiyə), Elvin Camalov ("Sabah"), Emil Səfərov ("Qəbələ"), Emin Mahmudov ("Neftçi), Filip Ozobiç ("Neftçi), Rüstəm Əhmədzadə, ("Zirə"), Ozan Can Kökçü ("Eyndhoven", Niderland)
Hücumçular: Mahir Emreli ("Dinamo" Xorvatiya), Ramil Şeydayev ("Buriram Yunauyed", Tailand), Renat Dadaşov ("Qrasshopper", İsveçrə), Musa Qurbanlı ("Yurqorden, İsveç)