AFFA-da qızlar millisinə pul tapılır, oğlanlara yox? (QEYD)
Avqustun 14-dən etibarən Azərbaycanın 19 yaşadək futbolçulardan ibarət milliləri təlim-məşq toplanışına başlayıblar. Həm oğlanlar, həm də qızlar. Yeganə fərq ondadır ki, qızlar millimiz Belarusda, oğlanlar isə Bakıda hazırlaşır. Hər iki yığma Avropa çempionatının seçmə mərhələ oyunlarında mübarizə aparacaq.
Qızlar milllimiz 15-20 sentyabr tarixlərində Bakıda İspaniya, Ukrayna və Latviya yığmaları ilə qarşılaşacaq. Nazim Süleymanovun komandası isə oktyabrın əvvəlində Litvada meydan sahibləri, Avstriya və Bosniya və Hersoqovina ilə üz-üzə gələcək.
Seçmə mərhələyə hazırlaşan yığmalarımızın hazırlıq keçməsi normal haldı. Amma anlaşılmayan odur ki, AFFA-da yığmalara qarşı fərqli münasibət göstərilir. Belə ki, qızlar kimi oğlanlar yığmamızın da ölkə xaricində hazırlıq keçməsi nəzərdə tutulmuşdu. Amma sonradan maddi məsələlərə görə toplanış təxirə salındı. Əgər pul yoxdusa, qızlar millisi xaricə necə yollanır? Belə çıxır ki, qızlara pul var, oğlanlara yox? Yox, pul ancaq 1 yığmanın xaricdə toplanış keçməsinə bəs edəcək qədərdisə, o zaman da məhz Nazim Süleymanovun komandası ölkə xaricinə getməliydi. Səbəb çox sadədir. Çünki oğlanlar yığmamız seçmə mərhələ oyunlarını ölkə xaricində, qızlar isə Bakıda keçirəcək. Göründüyü kimi, anlaşılmaz bir qərardı.