Elmar Baxşıyevdən qələbə şərhi
“Ağır oyun alındı. Bilirdik ki, kimə qarşı oynayacağıq. "Turan Tovuz" bu mövsüm iddialıdır, meydanda yaxşı işlər görür. Komandanı çətin oyuna hazırlamışdıq. Şükürlər olsun ki, istədiyimizə nail olduq. Yolumuza davam edirik”.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, bu sözləri “Araz-Naxçıvan”ın baş məşqçisi Elmar Baxşıyev Azərbaycan Premyer Liqasının XV turunda “Turan Tovuz”u 1:0 hesabı ilə məğlub etdikləri oyundan sonra deyib.
- Xal fərqini bir az da artırdınız. Bir qədər rahatlıq olacaq?
- İlk turdan gərginlik yoxdur. İşimizi daha çox stresdən uzaq etməyə çalışırıq. Keyfiyyətli, təcrübəli kollektivimiz var. Komandamız daha da məzmunlu oynamağa çalışacaq.
- "Araz-Naxçıvan" birinci liqada oynayanda baş məşqçi Əsgər Abudllayev idi. Azarkeşlər ona deyirdilər ki, "1:0 olsun, bizim olsun" prinsipindən vaz keçin. Sizdə də belədir. Bu məqam sizi narahat etmir ki?
- Jurnalistlərdə belə fikir formalaşıb ki, "Araz-Naxçıvan" həmin prizmadan yanaşır. Amma görürük ki, komanda hücumdadır. Hər oyunda 6-7 epizoda giririk, dəyərləndirmədə axsamalar var. Komanda şəklində məşqlərdə işlədiyimiz elementləri oyunda görürük. Qarşıdakı matçlarda hücum planında daha kreativ ola bilərik.
- Bazar günü "Neftçi" - "Qarabağ" matçı var. Hansı nəticənin qeydə alınmasını istəyirsiz?
- Daha çox öz komandamıza köklənmişik. Futbolçulara da deyirəm ki, daha çox özümzü düşünək.
- Bu mövsüm Kurban Berdiyevi artıq iki dəfə məğlub etmisiniz. Təcrübəli mütəxəssisi məğlub etməyiniz sizə məşqçi kimi özünəinam verir?
- Bu suala ikitərəfli yanaşmaq olar. Mən özüm futbolçulardan güc alıram. Məşq prosesində həmin enerjini komandada görürəm. Onlar mənə güc verirlər. Yanaşmaları, istəkləri ilə. Biz də qarşılıqlı şəkildə bunu onlara qaytarırıq.