“Simurq”a texniki məğlubiyyət verildi
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin növbəti iclası keçirilib. Futbolxeber.az-ın məlumatına görə, toplantıda aşağıdakı qərarlar qəbul edilib:
27 mart 2014-cü il, 2013/2014 mövsümündə, XXII Azərbaycan Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətlərinin XXVIII turunun “Sumqayıt” - AZAL matçında AZAL klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 500 manat cərimə olunur (maddə 40).
29 mart 2014-cü il, 2013/2014 mövsümündə, XXII Azərbaycan Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətlərinin XXVIII turunun “İnter” - “Rəvan” matçında “Rəvan” klubunun 5 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 500 manat cərimə olunur (maddə 40).
30 mart 2014-cü il, 2013/2014 mövsümündə, Azərbaycan I divizionun XXIII turunun “Bakılı” - “Mil-Muğan” matçının 51-ci dəqiqəsində “Bakılı” klubunun 14 №-li futbolçusu Əli Hüseynov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur (maddə 48).
30 mart 2014-cü il, 2013/2014 mövsümündə, Azərbaycan I divizionun XXIII turunun “Qaradağ Lökbatan” - “Araz Naxçıvan” oyunun 88-ci dəqiqəsində “Qaradağ Lökbatan” klubunun 30 №-li futbolçusu Taleh Muradov idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur (maddə 48).
30 mart 2014-cü il, 2013/2014 mövsümündə, Azərbaycan I divizionun XXIII turunun “Ağsu” - “Karvan” matçında hər iki klubun 4 futbolçusu sarı ilə vərəqə cəzalandığı üçün klub 100 manat cərimə olunur (maddə 40).
Oyunun 23-cü dəqiqəsində “Karvan” klubunun 6 №-li futbolçusu Ceyhun Əhmədov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur (maddə 48).
23 mart 2014-cü il U-19 Liqasının “Sumqayıt” - “Qarabağ” matçının 22-ci dəqiqəsində “Sumqayıt” klubunun 3 №-li futbolçusu Məcid Xəlilov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
19 mart 2014-cü il U-19 Liqasının “Rəvan” - “Qarabağ” matçı başa çatdıqdan sonra “Qarabağ” klubunun futbolçusu Ruslan Hacıyev hakimləri təhqir etdiyi üçün 4 oyunluq cəzalanır (maddə 42.3).
24 mart 2014-cü il Bakcell U-17 Liqasının “Xəzər Lənkəran” - “Rəvan” matçının 49-cu dəqiqəsində “Rəvan” klubunun 6 №-li futbolçusu Murad Nəsirli idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
Oyunun 68-ci dəqiqəsində “Xəzər Lənkəran” klubunun 3 №-li futbolçusu Pərviz Məmmədli kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 37.1).
Oyunun 77-ci dəqiqəsində “Rəvan” klubunun baş məşqçisi Elnur İmamquliyev texniki zona qaydalarını pozduğuna görə meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 1 oyunluq cəzalanır (maddə 62).
Oyun başa çatdıqdan sonra “Rəvan” klubunun 13 №-li futbolçusu Qurban Hüseynli və 14 №-li futbolçusu Emil Yadayi hakimləri təhqir etdiyi üçün hər iki futbolçu 4 oyunluq cəzalanır (maddə 42.3).
25 mart 2014-cü il U-16 Liqasının “Qarabağ” - “Simurq” matçının 80-ci dəqiqəsində “Simurq” klubunun 7 №-li futbolçusu Ayaz Hazmanov komanda yoldaşını təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 3 oyunluq cəzalanır (maddə 42.1).
Oyunun 80+2-ci dəqiqəsində “Simurq” klubunun 5 №-li futbolçusu Mehman Qədirov hakimi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 4 oyunluq cəzalanır (maddə 42.3).
“Simurq” klubunun 17 №-li futbolçusu Elmar Əliyev matçı buraxmalı olduğu halda oyunda iştirak etdiyi üçün “Simurq” klubuna 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 51).
30 mart 2014-cü il U-14 Liqasının “Sumqayıt” - “Xaçmaz” matçında “Xaçmaz” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
29 mart 2014-cü il U-14 Liqasının “Daşqın” (Zaqatala) – “Simurq” matçında “Daşqın” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
29 mart 2014-cü il U-14 Liqasının “Qoşqar” – UGİM (Ağstafa) matçının 42-ci dəqiqəsində “Qoşqar” klubunun 8 №-li futbolçusu Fərid Salamzadə ilə UGİM klubunun 4 №-li futbolçusu Şirxan Əlləzov biri-birini təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldıqları üçün hər iki futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 42.1).
29 mart 2014-cü il U-14 Liqasının UGİM (Top-Qapı) – UGİM (Mingəçevir) matçının 10-cu dəqiqəsində UGİM (Top-Qapı) klubunun 4 №-li futbolçusu Zöhrab Əsədov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
29 mart 2014-cü il U-14 Liqasının “Qəbələ” – “Simurq” matçının 25-ci dəqiqəsində “Qəbələ” klubunun 5 №-li futbolçusu Arsen Ağcabəyov aqressiv oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 38.3).
30 mart 2014-cü il Coca-Cola U-13 Liqasının “Daşqın” (Zaqatala) – “Simurq” matçında “Daşqın” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
30 mart 2014-cü il Atena U-12 Liqasının “Bakı” – “Todo” matçında “Todo” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir. Klub 3 dəfə oyunlarda iştirak etmədiyi üçün yarışlardan kənarlaşdırılır (maddə 56).
29 mart 2014-cü il U-11 Liqasının “Xaçmaz” – “Şirvanovka” matçında “Şirvanovka” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
30 mart 2014-cü il U-11 Liqasının “Məhsul” (Zərdab) – “Göyçay” matçında “Məhsul” klubu iştirak etmədiyi üçün kluba 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilir (maddə 56).
29 mart 2014-cü il Həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Qəbələ-2” – “Çağırğan” matçının 70-ci dəqiqəsində “Çağırğan” klubunun 4 №-li futbolçusu Bəhruz Şirinov komanda yoldaşını təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 3 oyunluq cəzalanır (maddə 42.1).
29 mart 2014-cü il Həvəskarlar arasında Azərbaycan birinciliyinin “Bayıl Rovers” – “Şirvan” matçı əlverişsiz hava şəraiti səbəbindən yarımçıq dayandırılmışdır. Bu səbəbdən, oyun dayandırıldığı yerdən davam etdirilsin.
27 mart 2014-cü il futzal üzrə Azərbaycan çempionatının “Baku Fire” – “Baku Flames” matçının 34-cü dəqiqəsində “Baku Flames” klubunun 11 №-li futbolçusu Samir Həsənov hakimi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 4 oyunluq cəzalanır (maddə 42.3).
16 mart 2014-cü il futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Khazar İslands” – NTD matçının 21-ci dəqiqəsində “Khazar İslands” klubunun 1 №-li futbolçusu Anar Məmmədov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
Oyunun 28-ci dəqiqəsində NTD klubunun 25 №-li futbolçusu Vüqar Hüseynov kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 2 oyunluq cəzalanır (maddə 37.1).
Oyunun 28-ci dəqiqəsində “Khazar İslands” klubunun məşqçisi Elnur Qəmbərov texniki zona qaydalarını pozduğuna görə meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 1 oyunluq cəzalanır (maddə 62).
16 mart 2014-cü il futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Spartak” – “Neftçi-2” matçının 30-cu dəqiqəsində “Neftçi-2” klubunun 9 №-li futbolçusu Orxan Fərmanlı idmançıya yaraşmayan hərəkətə görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
30 mart 2014-cü il futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Çingiz” – “Milenium” matçının 4-cü dəqiqəsində “Çingiz” klubunun 27 №-li futbolçusu Anar Məmmədov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
28 mart 2014-cü il həvəskarlar arasında futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Qarabağ” – “Zirə” matçının 50-ci dəqiqəsində “Qarabağ” klubunun 11 №-li futbolçusu Ceyhun Məmmədov kobud oyuna görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
30 mart 2014-cü il həvəskarlar arasında futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Mando” – “Seniors” matçının 77-ci dəqiqəsində “Mondo” klubunun 99 №-li futbolçusu Samir Abdullayev sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).
30 mart 2014-cü il həvəskarlar arasında futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Vebtek” – “Montin” matçının 40-ci dəqiqəsində “Veptek” klubunun 5 №-li futbolçusu Samir Vəlizadə kobud oyuna görə ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün futbolçu 1 oyunluq cəzalanır (maddə 48).